Monitor aktywny Yamaha MSP3

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: YAMAHA
  • szt.
  • 829,00 zł
Monitor aktywny Yamaha MSP3
MSP3 to kompaktowy, 2-drożny monitor bliskiego pola, zaprojektowany do wykorzystania w domowych studiach muzycznych. Kompromisowe rozwiązanie zaproponowane przez firmę YAMAHA pozwoliło maksymalnie obniżyć wagę zestawu, jak również dodatkowo zmniejszyć jego gabaryty. Stożkowy głośnik niskotonowy o średnicy 10 cm osłonięty został bardzo wytrzymałą siatką z perforowanej blachy stalowej, a kopułkowy głośnik wysokotonowy o średnicy 2.2 cm pracuje w płytkiej tubie utworzonej przez zagłębienie przedniej ścianki. Jego membrana zabezpieczona jest przed uszkodzeniem specjalną plastykową kształtką, stanowiącą jednocześnie rodzaj soczewki akustycznej. Głośniki mają ekranowane obwody magnetyczne, co pozwala na użytkowanie MSP3 na komputerowych stanowiskach montażowych i postprodukcyjnych a nawet w reżyserkach telewizyjnych w bezpośredniej bliskości monitorów.
Chociaż w konstrukcji MSP3 zrezygnowano z układu dwóch wzmacniaczy (2-drożny układ zasilany jest przez pojedynczy wzmacniacz o mocy 20W, przy częstotliwości podziału wynoszącej 4 kHz) udało się zachować wysoką efektywność (98 dB), a nade wszystko doskonałe właściwości dyspersyjne zestawu, które nie ustępują modelom z wyższej półki.
Wszystkie modele serii MSP, w tym także MSP3 dysponują złączami w profesjonalnym standardzie XLR (+4 dB/symetryczne). Alternatywne połączenie symetryczne można uzyskać korzystając z gniazda Jack 1/4". Pomocnicze wejście liniowe (RCA "cinch") jest niesymetryczne i pracuje w standardzie -10dB. Tor wzmocnienia dysponuje niezależną regulacją czułości obu wejść oraz wspólną korekcją w zakresie tonów niskich i wysokich.

Pasmo przenoszenia: 65hz-22kHz
Skuteczność: 98dB
Moc: 20W
Waga: 4.4kg